V květnu po ledových mužích přesazujeme předpěstované zeleninové druhy do záhonu a ostatní vyséváme do půdy. Sazenice i semena, obojí by mělo přijít do dobře pohnojené půdy.
Pokud máte zahradní jezírko, s příchodem měsíce lásky je nejvyšší čas, abyste mu dopřáli jarní údržbu.
Co je třeba udělat v dubnu, abyste mohli o pár týdnů později sklízet sladké červené jahody? Poradíme Vám.
Předjaří je v plném proudu. Nastal nejvyšší čas vyměnit adventní výzdobu za jarní a připravit zahradu na jaro.
Aby mulčování přispělo k ochraně rostlin před kolísáním teplot půdy a plevelem, je třeba dodržet jisté zásady.
Jahodníky nám nesou lahodné plody od června do července, stáleplodící jahodníky od května do října. Svou péči si zaslouží také mimo sezónu. Poradime Vám proto, jak pečovat o jahodníky v zimě.
Krmení ptáčků v zimě není pouze dobrý skutek, ale také přínos pro Vaši zahradu.
Když se objeví pravidelné noční mrazíky, přichází čas na zazimování zahrady. Vyhraďte si víkend a připravte svou zahradu na zimní spánek.
Oleandr je velmi oblíbený exotický keř, který českým pěstitelům přináší pouze dvě nevýhody. Je teplomilný a jedovatý. Nejčastější otázky ohledně oleandru se však týkají jeho stříhání, a proto na ně odpovídáme.
Při sázení rostlin je důležité vědět, o jaký typ sazenice se jedná. Rozlišujeme tři druhy sazenic.
Pokud zakládáte ovocnou zahradu, anebo ji obohacujete o nové ovocné druhy, vybírejte rostliny tak, aby Vám přinesly rovnoměrnou úrodu. To znamená, aby vegetační období Vaší zahrady bylo co nejdelší.
Péče o jahodiště v srpnu záleží na odrůdě pěstovaných jahod. U stáleplodících jahodníků začíná hlavní doba sklizně, zatímco jednouplodící odrůdy si zaslouží omlazovací kúru.