Pěstování léčivých rostlin se lidé věnují již po mnoho tisíciletí. Již naši předci dokázali ocenit jejich příznivé účinky na naše zdraví a velmi si je pro jejich uzdravující vlastnosti cenili. Používat léčivé rostliny při nejrůznějších zdravotních neduzích je trendem i v současné době, čím dál více lidí dává přednost přírodní léčbě před tabletkami plných chemie.
Medvědí česnek se v hojné míře pěstoval již v před mnoha desítkami let. Již tenkrát se vědělo o jeho pozitivních účincích na naše zdraví, kromě toho nabízí i široké uplatnění v kuchyni. Máte-li zahrádku a zajímáte se o zdravý životní styl, pak by ani vám medvědí česnek určitě neměl chybět!
Na zahradě, balkoně nebo na terase… bylinky se dají pěstovat všude. Mít je při přípravě pokrmů neustále po ruce rozhodně není na škodu. Čerstvé bylinky dají vašemu jídlu daleko lepší a výraznější chuť nežli ty sušené, pořízené v obchodě. Proč tedy kupovat bylinky bez chuti i vůně, když si kdykoli můžete utrhnout čerstvé lístky, které tak nádherně voní?
Pokud máte bylinkovou zahrádku, rozhodně by Vám na ní neměl chybět libeček lékařský, mrazuvzdorná bylinka, která vydrží i pod sněhem.
Rozmarýn je oblíbená bylinka, která má v kuchyni široké použití. Můžeme ji pěstovat jak na záhonu, tak na terase v nádobě.
Šalvěj lékařská je středomořská bylinka, která má ráda slunce a lehkou půdu s dobrou propustností. Stejně dobře jako na zahradě ji můžete pěstovat také doma.
Petrželku, pažitku, kopr a libeček má na zahrádce skoro každý. Znáte ale bedrník a brutnák?
Pokud nechcete, aby Vám přes zimu chyběly vitamíny, nakličte si semena řeřichy a máte zajištěný přísun vitamínů také v zimním období.
Barevné chilli papričky skvěle ochutí naše pokrmy, ale také zkrášlí naši zahradu. Přinášíme návod, jak je pěstovat.
Pokud patříte mezi milovníky ostrých pokrmů, pak by na Vaší bylinkové zahrádce rozhodně neměly chybět chilli papričky.
Kerblík je bylinka nenáročná na pěstování, která svou vůní připomíná směs petržele a anýzu. Kerblík by měli pěstovat především ti, kteří trpí vysokým krevním tlakem, neboť ho pomáhá snižovat.
Exotický koriandr v české přírodě volně nenajdete. Pokud si však koupíte semínka, můžete jej bez problémů pěstovat na zahrádce.