Exotické kiwi, které pochází z Číny, u nás známe především jako plody. Kiwi je však také oblíbená pnoucí rostlina, kterou si mnoho majitelů domů pořizuje na své terasy.
Gerbery jsou vytrvalé rostliny, které kvetou krásnými pastelovými barvami. Dalším důvodem jejich obliby je, že dlouho vydrží ve váze. A jak gerbery pěstovat?
Chcete si letos pochutnat na brambůrkách z vlastní zahrádky? Přinášíme praktické rady a tipy, jak na pěstování brambor.
V únoru je nejvyšší čas, předpěstovat si oblíbené zeleninové druhy, jako jsou rajčata, okurky, papriky, dýně a saláty. Předpěstovat si můžeme i některé bylinky.
Nestihli jste přezimování kaktusů? Nevadí, kaktusy mohou prožít období vegetačního klidu nejen v zimním období.
Pitahaja je exotické ovoce, které se těší rostoucí oblibě. Jedná se o plody kaktusu, které chutnají jako angrešt s jahodou, hruškou a melounem, a dovážejí se k nám z Mexika, Číny a Nikaragui. Kaktus si můžete vypěstovat také doma, bohužel v našich klimatických podmínkách se sklizně nedočkáte.
Ibišky se pěstují buď jako pokojové rostliny v nádobách, anebo jako keře. Protože pochází z teplých krajin, většina majitelů zahrad se je obává pěstovat venku. Ibišky jsou však mrazuvzdorné.
Černá ředkev je zeleninový druh pěstovaný již dávno před naším letopočtem, který však v posledním staletí upadl v zapomnění. To je škoda, neboť se jedná o zdravou zeleninu, ze které lze mimo jiné připravit účinný lék proti kašli.
Děti milují bonbóny. Pokud chcete své děti příjemně překvapit, vypěstujte jim bonbónový keřík. Tato vzácná rostlina vyroste během půlhodinky.
Saturejka je velmi oblíbená letnička, která se pěstuje jako bylinka do kuchyně i jako ozdoba skalky. Chcete ji pěstovat? Poradíme Vám, jak na to.
Pokud máte bylinkovou zahrádku, rozhodně by Vám na ní neměl chybět libeček lékařský, mrazuvzdorná bylinka, která vydrží i pod sněhem.
Komule je oblíbený dekorativní keř, který se k nám rozšířil ze subtropického pásma jihovýchodní Asie. Fialové laty zdobí zahrady od července až do začátku listopadu.