Pěstovat čínské zelí na české zahrádce je náročné na výživu i na zálivku. Na druhou stranu zelí rychle roste a lze ho kdykoli sklízet.
Cukety mají rády půdu bohatou na živiny a dostatečnou zálivku. Jinak není jejich pěstování nikterak náročné. Vyrostou Vám i na kompostu.
Ředkvička je jednoletá kořenová zelenina, která se v kuchyni těší velké oblibě. Pěstuje se poměrně snadno a lze ji vysévat několikrát do roka.
Rajčata patří mezi nejoblíbenější zeleninové druhy na světě. Vyžadují půdu bohatou na živiny a pravidelnou zálivku.
Okurky se podle způsobu použití dělí na salátové okurky a nakládačky. Oběma druhům je však společné, že mají vysoké nároky na teplo.
Pórek je dvouletý příbuzný cibule, který rovněž pochází se Středomoří. Pěstuje se pro listy. Zimní pórek má tu výhodu, že Vám vydrží až do jara.
Mrkev není náročná na pěstování. Ovšem na rozdíl od ostatních druhů zeleniny má raději chladnější klima.
Hlávkový salát patří mezi typické, a zároveň nejzdravější druhy zeleniny, které se pěstují na českých zahrádkách. Pokud nemáme skleník, pak s jeho výsadbou na záhon musíme počkat až do poloviny května.
Pokud se na zahrádce rozhodnete pěstovat cibuli, pěstujte ji ze sazečky. Dále je dobré vědět, že cibule má raději sucho než vlhko, a to zejména ve druhé části svého vegetačního období.
Česnek miluje hlinitopísčité půdy a slunce. Naopak mu škodí vlhko. Hnojení česneku není nutné.
Brokolice snese i několikastupňový mráz. Nerada však živoří, ke zdárnému růstu potřebuje půdu, která je bohatá na živiny.
Také máte rádi tu chuť vlastnoručně vypěstované zeleniny, které se žádná jiná nevyrovná? Právě pro Vás je určený náš seriál Pěstujeme zeleninu.