Pokud patříte mezi milovníky ostrých pokrmů, pak by na Vaší bylinkové zahrádce rozhodně neměly chybět chilli papričky.
Kerblík je bylinka nenáročná na pěstování, která svou vůní připomíná směs petržele a anýzu. Kerblík by měli pěstovat především ti, kteří trpí vysokým krevním tlakem, neboť ho pomáhá snižovat.
Exotický koriandr v české přírodě volně nenajdete. Pokud si však koupíte semínka, můžete jej bez problémů pěstovat na zahrádce.
Meduňka lékařská je teplomilná bylinka, která pomáhá léčit celou řadu neduhů. Na zahrádce jí proto patří slunné a před větrem chráněné místo.
Máte rádi mátový čajíček, anebo mojito? Vypěstujte si na zahrádce mátu peprnou. Když mátu zasadíte do stínu a budete ji pravidelně zalévat, dobře se jí povede.
Pokud vysadíte na své zahrádce levanduli, nebudete litovat. Vaše oblíbené místo krásně provoní a navodí v něm romantickou atmosféru. Jak by také ne, když je symbolem jižní Francie.
Rozmarýn lékařský pochází stejně jako mnoho dalších oblíbených bylinek z oblasti Středozemního moře. Chce proto hodně tepla a slunce.
Řecká kuchyně je bez tymiánu takřka nemyslitelná. Pokud ji máte rádi, vypěstujte si na zahrádce tuto bylinku. Její použití se samozřejmě neomezuje pouze na tuto kuchyni.
Zní Vám estragon příliš cize? Tak mu říkejte pelyněk. Je to jedna a tatáž teplomilná bylina.
Bazalka patří mezi nejoblíbenější druhy koření v Itálii, jejíž vlajku společně s mozarellou a rajčaty připomíná. Pokud se ji rozhodnete pěstovat, dopřejte jí hodně vláhy.
Oregano neboli dobromysl obecná je bylinka, která se podobá skalničce. Kvete drobnými kvítky a je proto přínosem nejen pro kuchyni, ale i pro zahrádku, terasu nebo balkónek.
Také si nedokážete představit českou kuchyni bez majoránky? Vypěstujte si svou vlastní.